Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Będzie drożej

13 grudnia 2010 11:51
Artur Grzyb podczas ślubowania

Rada Międzyrzeca Podlaskiego uchwaliła podwyżki lokalnych podatków oraz podniosła wynagrodzenie burmistrzowi. Artur Grzyb będzie zarabiał 11 tysięcy 312 złotych.

W krótkim wystąpieniu, zaraz po zaprzysiężeniu, burmistrz zapewnił, że szanując wszystkie różnorodne poglądy, które ujawniły się w trakcie kampanii wyborczej, zrobi wszystko, aby swą pracą przekonać do własnej wizji rozwoju miasta.

Zapowiedział, że będzie prowadził aktywną, aczkolwiek rozważną politykę. Złożył także kilka obietnic. Mówił, że w najbliższych czterech latach w Międzyrzecu powstanie szkoła przysposabiająca do nauki zawodu niepełnosprawnych oraz wydział wyższej uczelni ze studiami stacjonarnymi. Obiecał do końca kadencji zakończyć prace nad utworzeniem strefy nowoczesnych usług i produkcji, zmodernizować ujęcie wody oraz kompleksowo rozwiązać sprawy gospodarki odpadami.

W części roboczej sesji radni uchwalili podwyżkę lokalnych podatków i opłat oraz zwiększyli pobory burmistrza. Przegłosowano, że od nowego roku zbieraniem opłat na międzyrzeckich targowiskach zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Zastąpi w tym prywatną firmę. Dwaj radni – Paweł Litwiniuk oraz Leszek Siłuszyk (obaj zatrudnieni przez PUK), zostali przez radę wybrani na przedstawicieli miasta w Międzygminnym Związku Komunalnym.

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (30 listopada 2011 19:26)
  za co
  to dlatego miasto tonie w ciemnościach a p. burmistrz mmiał za co życ
  autor: antares

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny