Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.2°C
Kontakt
Region

Dziekan odchodzi na emeryturę

27 czerwca 2022 10:22 | autor: redakcja

Dekanat międzyrzecki będzie miał nowego dziekana. Dotychczasowy odchodzi na emeryturę. Będą też inne zmiany w międzyrzeckich parafiach.

Kuria Siedlecka poinformowała o zmianach personalnych w parafiach na terenie diecezji. Część księży przechodzi na emeryturę, inni zmieniają parafię. Zdecydował o tym biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Z dniem 30 czerwca 2022 r. na emeryturę odchodzi ks. kanonik Józef Brzozowski, który sprawował urząd proboszcza parafii św. Mikołaja i dziekana dekanatu międzyrzeckiego. Pozostanie w Międzyrzecu w dotychczasowej parafii.

Nowy proboszczem i dziekanem będzie ks. kanonik Dariusz Parafiniuk, który w ostatnich latach pełnił te funkcje w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i dekanacie włodawskim.

Ks. Dariusz Parafiniuk pożagnał się już z Włodawą i 1 lipca obejmie urząd proboszcza w Międzyrzecu (fot. parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie)

Z parafii św. Mikołaja odejdzie również dotychczasowy wikariusz ks. Tomasz Mikołajczuk, który został mianowany proboszczem parafii Narodzenia NMP w Szóstce.

Dotychczasowy proboszcz z Szóstki ks. kanonik Andrzej Duklewski z dniem 1 lipca obejmie parafię św. Izydora w Marianowie.

Nowym wikariuszem parafii św. Mikołaja będzie ks. dr Leszek Mućka, który do Międzyrzeca przeprowadzi się z parafii Zwiastowania NMP w Żelechowie.

Do zmian dojdzie również w parafii św. Józefa. Wikariusz ks. Robert Daszczuk przeprowadzi się do parafii MB Kodeńskiej w Pilawie. W Międzyrzecu jego miejsce zajmie ks. Mateusz Gomółka, który ostatnio był wikariuszem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował także o zmianach personalnych w Wyższym Seminarium Duchownym, Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Katolickim Radiu Podlasie.

Z KRP pożegna się dotychczasowy dyrektor ks. kanonik Andrzej Sochal, który został skierowany na roczny urlop zdrowotny oraz oddelegowany do pomocy w Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży w Warszawie. Jego stanowisko obejmie ks. Marek Bieńkowski, który przez ostatnie lata kierował Caritas Diecezji Siedleckiej.

Dyrektorem Caritasu zostanie teraz ks. Paweł Zazuniak, dotychczasowy wicedyrektor tej instytucji.

Nominację na rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II otrzymał ks. dr Mariusz Świder, który był tam prefektem.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny