Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11.0°C
Kontakt
Region

Jałmużna Wielkopostna 2024

23 lutego 2024 17:50 | autor: redakcja/Caritas

Akcja „Jałmużna Wielkopostna” to propozycja Caritas Diecezji Siedleckiej na czas Wielkiego Postu do podzielenia się dobrem z osobami potrzebującymi. We wszystkich parafiach diecezji siedleckiej można już zakupić w tym celu baranka z białej czekolady, paschalik i świecę. Organizacja zachęca też do wrzucenia drobnych ofiar do „Skarbonek Miłosierdzia” i przygotowania „Toreb Charytatywnych”.

- Czasem wielu z nas zastanawia się, jak wyrazić swoją pomoc w ramach jałmużny. Komu pomóc, gdzie i jak? Włączając się w akcję „Jałmużna Wielkopostna” przeznaczamy środki na cele godne wsparcia. W siedleckiej Caritas od 32 lat organizujemy pomoc. Jesteśmy tym miejscem, do którego może zgłosić się każdy potrzebujący – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Organizacja wymienia na co przeznaczy środki: utrzymanie funkcjonowania jadłodajni dla ubogich, prowadzonych w Siedlcach oraz Białej Podlaskiej; dofinansowanie działań podmiotów ekonomii społecznej: Centrów Integracji Społecznej w Siedlcach i Białej Podlaskiej; zapewnienie ciągłości funkcjonowania Mieszkań Wspieranych dla osób będących w kryzysie bezdomności; dofinansowanie funkcjonowania Centrum Wsparcia Caritas; prowadzenie programów żywnościowych (Spiżarnia Caritas, Ogólnopolskie Zbiórki Żywności) oraz senioralnych (Senior Caritas); działania na rzecz uchodźców z Ukrainy; wsparcie bieżącej działalności Caritas Diecezji Siedleckiej. Część pozyskanych środków pozostanie w parafiach.

Aby włączyć się w „Jałmużnę Wielkopostną” należy zakupić w dowolnej parafii diecezji siedleckiej: baranka z białej czekolady (10 zł), paschalik (10 zł) lub świecę (20 zł). W szkołach dzieci będą mogły podzielić się drobnymi datkami do „Skarbonek Miłosierdzia”. W wybranych parafiach, które wyraziły takie pragnienie, będą rozdawane „Torby Charytatywne”, do wypełnienia żywnością z długim terminem ważności i artykułami higienicznymi. Trafia one do osób najbardziej potrzebujących.

Do akcji włączyć można się także poprzez podarowanie dowolnej kwoty na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Jałmużna”. Akcja potrwa do Wielkanocy.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny