Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Jubileusz księdza infułata

3 września 2021 09:00 | autor: redakcja

W najbliższą niedzielę, 5 września, w Międzyrzecu Podlaskim odbędą się trzy wydarzenia związane z jubileuszem 60-lecia kapłaństwa ks. infułata Kazimierza Korszniewicza. Będzie to konferencja popularno-naukowa, msza święta z udziałem biskupa Kazimierza Gurdy oraz wmurowanie pamiątkowej tablicy.

O godz. 14 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta rozpocznie się konferencja popularno-naukowa „Prawa człowieka w nauczaniu papieża Jana Pawła II”. Udział w niej jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek, który zapowiedział również swoją obecność w Międzyrzecu.

Referaty wygłoszą naukowcy z warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wśród zaproszonych gości są m.in. prof. Marta Osuchowska (UKSW), prof. Mieczysław Ryba (KUL), Piotr Dmitrowicz (dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie), były poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk oraz ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.

REKLAMA

O godz. 16 w kościele św. Józefa zostanie odprawiona msza święta dziękczynno-błagalna w intencji księdza Jubilata, której głównym celebransem będzie ordynariusz siedlecki ks. bp Kazimierz Gurda.

Po mszy świętej na placu Szpitala Powiatowego zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa ufundowana przez Społeczny Komitet na rzecz Uhonorowania Zasług Księdza Infułata Kazimierza Korszniewicza.

W komunikacie Starostwa Powiatowego poinformowano, że opisane wydarzenia odbędą się dzięki staraniom władz samorządowych Powiatu Bialskiego, miasta Międzyrzec Podlaski, gminy Międzyrzec Podlaski, gminy Drelów oraz stowarzyszenia Integracyjne Centrum Edukacji i Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Celem organizatorów jest uświetnienie „jubileuszu 60-lecia kapłaństwa wybitnego podlaskiego duchownego ks. infułata Kazimierza Korszniewicza, długoletniego proboszcza Parafii pw. św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim, byłego wikariusza generalnego Diecezji Siedleckiej”.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (12 października 2021 22:22)
  HIHOT - uważasz że był tak ślepy, głupi, że tego nie widział ??? A te "szumowiny" jak piszesz z dzisiejszych czasów nie są wokół infułata teraz ???
  autor: gość

  (17 września 2021 09:00)
  Inaczej to widzę. Wszelakie szumowiny wyłaziły po jego plecach na wierzch, szczególnie w początkach tzw demokracji.
  autor: HIHOT

  (16 września 2021 20:28)
  O zgrozo!
  Jak nisko może upaść władza tej mieściny, żeby ten nieszczęsny szpital który jest na skraju upadłości, dekorować tablicą takiej szumowiny i chama...
  autor: MM

  (14 września 2021 20:00)
  Dokładnie zwykły stary komuch.
  autor: Do poprzednika

  (13 września 2021 20:45)
  Ten facet nic nie zrobil dobrego dla spoleczenstwa a na tzw obchodach byli sami wazeliniarz liczący na jego poparcie.w.nastepnych wyborach
  autor: gość

  (10 września 2021 19:42)
  W ty mieście to już nic na dobre się nie zmieniło i nie zmieni.
  autor: gość

  (10 września 2021 17:48)
  Raczej szare i smutne .
  autor: gość

  (10 września 2021 12:57)
  Ach
  Śmieszne to nasze miasto.
  autor: Mieszkaniec

  (9 września 2021 17:59)
  Nie wiem czy jest lepszy wzór do naśladowania ale ten akurat nie jest.
  autor: gość

  (9 września 2021 15:15)
  Brawa dla Księdza. A co chodzi o PSL - w samorządzie ma się dobrze i nic nie wskazuje na to by było inaczej. Brawa za imprezę! macie lepszych do naśladowania? to pokażcie palcem i ich uhonorujcie ! no dalej, a nie tylko potraficie kłapać.
  autor: gość

  (9 września 2021 15:02)
  Tablica runie a wraz z nią PSL. Dzisiejsze sondaże dają tylko 2,5℅ w sondażach, tej liberalnej obecnie partii. Jak zielonej mafii zabraknie w Sejmie, to i w samorządach się poluzuje.
  autor: Gość

  (9 września 2021 13:22)
  Szpital to ruina (utrzymywanie tylko etatów administracji ... wiadomo z czyjego posłania), ta tablica runie razem ze szpitalem
  autor: gość

  (8 września 2021 21:14)
  Korszniewicz, Dziwisz, Głudź, Rydzyk itd , same "osobistości". Tylko gdyby nie te babcie z chojną emeryturą i ci nowobogadzcy sponsorzy rządni bram raju i polski podatnik dojony na umur między innymi na potrzeby kleru to co oni by nawojowali -NIC !!!
  autor: gość

  (7 września 2021 17:24)
  Burmistrz był czy duzurnego wysłał?
  autor: gość

  (7 września 2021 17:06)
  Macie to co chcecie, czyli prawdziwy obraz kto stanowi władzę w tym mieście ! Nie żaden burmistrz , rada - to tylko figuranci , to ten "wielki człowiek" tym wszystkim trzepie i to od lat jeszcze komunistycznych. Ciekawe jak wygląda jego kartoteka w IPN ???
  autor: gość

  (7 września 2021 16:15)
  komentarze
  wpadłem poczytać komentarze, nie zawiodłem się:)
  autor: Agg

  (7 września 2021 13:21)
  Oddaj pieniądze za cmentarz sprzedany dla hades!!!
  autor: gość

  (6 września 2021 20:09)
  .
  W tym problem, że on wie, ze piekła nie ma, to zwykła bujda, dlatego może robić co mu się podoba.
  autor: .

  (6 września 2021 19:40)
  .
  Żaden śmiech, chyba, że przez łzy. Kler taki właśnie jest. Głupim obiecują zycie po życiu, ale każą zyc skromnie, sami natomiast korzystają z życia pełnymi garściami, kasa, panienki lub chlopcy( wiek nie gra roli) eleganckie samochody. Tak trzeba żyć...
  autor: .

  (6 września 2021 18:49)
  .
  Pozatym kto tablice upamiętniająca stawia za życia? Sam sobie wyświęcił? Śmiech na sali.
  autor: Gość.

  (6 września 2021 14:06)
  PSL tonie i stąd ta szczodrosc wobec klechy. Zielone ludki, nigdy nic nie robią bezinteresownie.
  autor: Gość

  (6 września 2021 13:02)
  .
  Tak durnego tłumaczenia nie słyszałem już dawno. Bo starosta pozwolił... cesarzowi oddajcie co cesarskie, bogu, co boskie.
  autor: .

  (6 września 2021 10:05)
  Na takiej podstawie że to szpital powiatowy i starosta pozwolił. A co do zasług to była dawno temu sytuacja taka że istnienie tego szpitala było zagrożone. Ktoś się wtedy zaangażował w obronę tego szpitala. Infułat był jedną z tych osób.
  autor: gość

  (6 września 2021 09:56)
  .
  Na jakiej podstawie tablica upamiętniająca klechę będzie wmurowana na terenie państwowego szpitala. Wymodlił on jakieś łaski dla tego szpitala czy może czymś innym się dla niego zasłużył. Tak tylko pytam.
  autor: .

  (6 września 2021 08:43)
  Bardzo fajnie, że PSL tak księdza uhonorował. Maski opadły. Układ widać jak na dłoni.
  autor: gość

  (5 września 2021 22:31)
  Wielki człowiek! Dużo zdrowia i wytrwałości życzę proszę księdza. Kościół zawsze był, jest i będzie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
  autor: gość

  (5 września 2021 22:28)
  Za parking zbiera UM a skoro burmistrz niema pomysłu na żwirownię to co ci przeszkadza że ktoś kto ten pomysł ma sobie zarobi
  autor: gość

  (5 września 2021 21:43)
  Do gościa 19:22:54
  ROZŚMIESZYŁEŚ MNIE!!!!!!!!!!!!
  autor: Gość

  (5 września 2021 20:41)
  Do gościa z 5 września 2021 19:22:54
  A to jego spojrzenie z tej foty w artykule to po prostu miód na serce, okaz miłosierdzia dla bliźniego, weź nie pier...l, weź się napij może ci przejdzie! Betonowi trzeba powiedzieć - dość !!! To podstawa do zmian w tym mieście, jeżeli to nie nastąpi przed najbliższymi wyborami to, to miasto jest dalej skazane na niepowodzenia i porażki.Fachowcy od pozyskiwania dotacji unijnych w UM, burmistrz wszystkich mieszkańców a nie człowiek chorągiewka, konkretne działania a nie jakieś windowanie żwirowni z Karolem Sz z OSP Stołpno , który powoli "prywatyzuje" te jeziorka na swoją własność - przykład płatny parking - na jakiej podstawie prawnej , się pytam??? Dalej nie będę wymieniał bo szkoda czasu i zdrowia!!!
  autor: gość

  (5 września 2021 19:22)
  WIELKI CZŁOWIEK I KSIĄDZ SZACUN!!!!
  autor: gość

  (5 września 2021 18:37)
  Najśmieszniejsze jest to ,że ci prominenci myślą,że on jeszcze ma wpływy a on im pozwala tak myśleć.
  autor: gość

  (5 września 2021 15:39)
  No jubilat to w tym czyśćcu też trochę zabawi, czasu spędzi :)
  autor: gość

  (5 września 2021 14:39)
  Jedni wypowiadają się chociaż w kościele od komunii nie byli, drudzy chodzą (bo nawet wiedzą że ks. na krześle siedział) ale tylko po to żeby później księdzu dupę obrobić. Pytanie brzmi którzy dłużej w czyśćcu zabawią?
  autor: G

  (5 września 2021 14:06)
  Kazimierz żył jak chciał, garściami życie brał. Skromność i pokora to nie jego zmora. Pomnik za życia czas stawiać, bo później, że nie powstanie, może się obawiać.
  autor: Gość

  (5 września 2021 13:15)
  Obłuda
  W tamtym roku PiS a w tym roku PSL . Ile trzeba mieć w sobie pych żeby za życia stawiać sobie pomniki chwały . Po śmierci nikt nie wspomni .Takie rzeczy tylko on może zrobić musi być na piedestale i być hołubionym .
  autor: c

  (4 września 2021 12:53)
  HIHOT - należy też wziąść pod uwagę że w naszym mieście żyją również ludzie którzy nie są zwolennikami pisu, po czy tęczowych i innej cholery. Są to po prostu ludzie apolityczni, dla nich też coś się należy!
  autor: gość

  (4 września 2021 12:20)
  Pan Burmistrz najpierw paradowal z zwolennikami LGTB i przeciwnikami kościoła. Teraz będzie klęczał przed ołtarzem, podaczas mszy w intencji ks. Kazimierza. Rozdwojenie jaźni, czy działanie z premedytacją.
  autor: Gość

  (4 września 2021 11:25)
  Nie trzeba w,, internetach,,czytać co to są Tęczowi. Na paradach widać kupa zboków i innego lewactwa.Nie chodzi im o dobro ludzi o innej orientacji seksualnej, oni tylko po ich plecach wyłażą na wierzch a walka idzie o rozbicie rodzin , kościoła i jedności w narodzie co jest sponsorowane przez pewnych ludzi, nie będę pisał bo o antysemityzm mogę być posądzony. Taki jest prawdziwy cel.
  autor: HIHOT

  (3 września 2021 22:33)
  Do gościa z 3 września 2021 21:36:07
  Odezwał się przykładny katolik, czyżby szkoła jubilata? Jak się nie ma konkretnych argumentów to się ubliża i wyzywa bo tylko tyle się potrafi !!! Poczytaj w internetach co to te: "tęczowe ..." i potem pisz. W/g ciebie w naszym mieście kto nie jest pisowy to od razu tęczowe ś... ? Jeżeli tak uważasz to tylko ci współczuć śmieszny człowieczku !!!
  autor: gość

  (3 września 2021 21:50)
  Niech żyje papież, król, wódz i cesarz.
  autor: -

  (3 września 2021 21:36)
  Zamknąć r..je tęczowe ści..wa.
  autor: gość

  (3 września 2021 19:51)
  Do gościa z 3 września 2021 18:21:30
  Trafniej się nie dało, tylko dodać trzeba że również nasz burmistrz patronuje tej imprezie a to pewnie w ramach pokuty za latanie po mieście z babami i krzyczenie: ***** ***. Jakoś chłopina musi się odkupić, wybory blisko. Cyrk albo tragedia, nie wiadomo czy się śmiać z ich głupoty, czy płakać że tacy nami rządzą.
  autor: gość

  (3 września 2021 18:33)
  11 06 1960
  w tytule data święceń ks Kazika. Wygląda na to że co roku będzie obchodził 60 lecie. w zeszłym roku było to 21 06 Uroczysta msza z udziałem m.in. ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy.List gratulacyjny od Ordynariusza Diecezji Siedleckiej odczytał ks. prałat Henryk Wierzejski.A od Morawieckiego poseł Duszek. Swięty człowiek to i święta ma co roku. I znów będzie krzyk na całe miasto jaki to pis dobry a lewactwo mu przeszkadza kraść.
  autor: as

  (3 września 2021 18:21)
  Komedia "Miś" w nowej odsłonie
  Na tablicy powinno być napisane: Kustosz Międzyrzeckiego Sanktuarium Obłudy. Z ambony tylko sama polityka oparta na hipokryzji i obłudzie. Zdjęcie do tekstu wybrane w sposób idealny, gdyż idealnie odzwierciedla charakter tego człowieka w myśl zasady: divide et impera. Nigdy nie zapomnę przyjazdu do Międzyrzeca Morawieckiego, gdy ks.Korszniewicz siedział z braku sił na krześle. Nie stracił okazji dokopania opozycji i wychwalania pisu i Kaczyńskiego. No ale jak to mówi Kurski: "ciemny lud to kupi". No i jeszcze będą po mszy mówić o prawach człowieka. Najlepiej te prawa promuje TVP 1. Śmieję się głośno.
  autor: gość

  (3 września 2021 16:18)
  100 lat
  Wszystkiego najlepszego, ale nie mogę zrozumieć w jakim celu przyjeżdża RPO p. Wiącek.
  autor: Gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny