Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Kartony dla biblioteki

5 sierpnia 2022 09:28 | autor: redakcja

W związku z planowanym generalnym remontem Miejskiej Biblioteki Publicznej jej pracownicy muszą spakować księgozbiór, a to ponad 30 tysięcy pozycji. Stąd apel o zbiórkę kartonów i dostarczenie ich do biblioteki.

„Drodzy mieszkańcy Międzyrzeca i okolic! Prosimy Was o pomoc w zbieraniu pudełek. Może jesteście po przeprowadzce lub kupiliście jakiś sprzęt, odebraliście paczkę - nie wyrzucajcie opakowań, prosimy, przynieście je do naszej biblioteki” - apelują w mediach społecznościowych pracownicy MBP.

Ma to związek z pozyskaniem dofinansowania na modernizację i doposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Planowany koszt zadania to nieco ponad 670 tys. zł, z czego dofinansowanie z Instytutu Książki ponad 502 tys. zł. Prace modernizacyjne rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w 2023.

MBP doczeka się dużych zmian. Zostanie zwiększona jej powierzchnia. Obecnie to 208 metrów kwadratowych, a po modernizacji będzie 360 metrów kwadratowych. W bibliotece zostanie m.in. wydzielona strefa dla młodzieży i seniorów oraz utworzona sala animacji dla dzieci. Na zewnątrz stanie trezor biblioteczny – urządzenie umożliwiające całodobowy zwrot książek.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (6 sierpnia 2022 12:41)
  A co z mazdą? Hahaha
  autor: Śmiechu warte

  (5 sierpnia 2022 11:45)
  W marketach jest tego dużo, może tam pytać?
  autor: gość

  (5 sierpnia 2022 09:59)
  Po Hance Mostowiak jakieś kartony zostały.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny