Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Miasto inwestuje w pałac i salę widowiskową

4 stycznia 2021 09:09 | autor: redakcja/UM

30 grudnia burmistrz Zbigniew Kot podpisał umowy z wykonawcami na rewitalizację pałacu Potockich i remont sali widowiskowej. Miasto zainwestuje w te projekty około 8 mln złotych, z czego blisko połowa to dofinansowanie z budżetu państwa i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Przetarg na remont pałacu wygrała firma PNB Łukasz Niczyporuk Budownictwo. W planach jest remont dachu i elewacji budynku, prace konserwatorskie i roboty budowlane w piwnicach, na parterze i piętrze, tarasie i balkonach. W budynku zostanie zamontowana winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz powietrzna pompa ciepła. Miasto kupi też fotele konferencyjne i system projekcyjny. Wartość inwestycji to prawie 3,8 mln zł, z czego dofinansowanie z unii i budżetu państwa wyniesie 2, 2 mln zł. Remonty zakończa się w maju 2023 r.

Niebawem rozpocznie się także kompleksowy remont sali widowiskowej MOK, którego efekty zobaczymy w grudniu 2022 r. Wyremontowany zostanie również hol i pomieszczenia przyległe. Projekt zakłada również przebudowę instalacji elektrycznej, montaż wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. W holu pojawi się winda dla osób niepełnosprawnych. Wartość projektu to 4,1 mln zł, a dofinansowanie z unii to 1,5 mln zł. Prace wykona Bialskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Teksam” Łukasz Daniluk.

Jeszcze w styczniu w Miejskim Ośrodku Kultury i pałacu Potockich mają pojawić się ekipy budowlane.

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (6 stycznia 2021 23:12)
  Gaz już jest doprowadzili do kościoła?
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 19:34)
  stok????
  piszecie o stoku narciarskim a to przecież Kopiec Grzyba. Są w Krakowie Kopce i Międzyrzec też ma. aha.
  autor: xxx

  (6 stycznia 2021 19:32)
  W Krznie
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 16:29)
  jak wygra kandydat z pis-olandu na burmistrza to każda woda, nawet w biedronce i kranie będzie święcona, to jak ja umyje swoją d....?
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 12:30)
  Panie Kot, a czemu na stole nie ma flagi tęczowej - to by była promocja!!! a nie jakieś organizowanie marszy...
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 12:27)
  Jak już zrobią to wam kapary opadną, jak w przypadku parku potockich. Mam nadzieje, że do otwarcia kina Vega lub Sekielscy cos konkretnego nakręcą.
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 12:22)
  Inwestycji nie brakuje. Będzie droga, będzie wszystko... do 2023 roku jeszcze jest czas. Później kadencja 2023-2028... także spokojnie.
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 10:24)
  Faktem jest, że trzeba rozbudować przejazd kolejowy i w moim przekonaniu zrobić kolejną drogę, która połączy partyzantów, kolejową z resztą miasta. Przy ostatnim wypadku wszystko stało. Jeśli chodzi o przejazd kolejowy to miasto pewnie nic nie zrobi bo ten przejazd jest w ciągu drogi wojewódzkiej - czyli miastu nic do tego :)
  autor: gość

  (6 stycznia 2021 01:41)
  Restauracja
  W projekcie remontu pałacu potockich można by było uwzględnić utworzenie restauracji np .pod nazwą Sowa i przyjaciele a co ,jak inne miasta mają to Międzyrzec niech też ma ,może donek by wpadł na obiad z Brukseli na pomidorową.
  autor: HAHAHA

  (6 stycznia 2021 00:52)
  3kina
  Z tego co wiem mamy jedno kino tak zwane tuż za rogiem -drugie STARE będzie remontowane, ale po co trzecie kino które będzie w pałacu potockich - kto tam będzie sobie dorabiał do emerytury ?Cały czas pałac potockich jest i był remontowany i czego tam jeszcze brakuje kina i piwnic wyremontowanych na zimne wino -czy piwo ?
  autor: jurek-ogórek

  (5 stycznia 2021 23:45)
  wiadomo że pis-iory nie dadzą teraz w samorządach nikomu poza swojego układu to po co głosować za 3 lata na jakiegoś z PIS skoro i tak PIS że przegra następne wybory parlamentarne i kiedy byłby burmistrz z PIS -zero kasy jak teraz
  autor: gość

  (5 stycznia 2021 23:25)
  Kot i tak nic już więcej nie zrobi, ma wręcz wygwizdane po pierwsze jest z PO więc kasy niema i nie będzie a po drugie po co mu się pocić skoro trzeci raz i tak go już nie wybiorą, czeka tylko na koniec kadencji i myśli gdzie by tu znaleźć sobie dobrą posadkę do emerytury
  autor: gość

  (5 stycznia 2021 23:21)
  z tego co pamiętam to burmistz grzby jak inwestował to był popierany przez PSL, tę sama partię do której należał poseł duszek członek obecny PIS, jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprostuje
  autor: gość

  (5 stycznia 2021 18:41)
  Do poprzednika
  Ty to zadbaj o poprawną polszczyznę bo to też dziedzictwo.
  autor: Gość

  (5 stycznia 2021 17:57)
  Się czepili tego przejazdu Dobry jest Dziur nie ma elagancko A że postocie chwilę Od wygodne się zrobili. O dziedzictwo i kulturę trzeba dbać !!!
  autor: gość

  (5 stycznia 2021 14:42)
  Są rzeczy ważne i ważniejsze.Co ludziom po sali kinowej,która i tak będzie pusta albo po nowych balkonach pałacowych jak miasto jest zakorkowane.Też jestem zdania,że przejazd kolejowy bardziej jest potrzebny mieszkańcom.
  autor: Gość

  (5 stycznia 2021 00:23)
  filmy
  Widzę władza bierze się za kina -czyli filmy lubi oglądać.Zamiast trwonić pieniądze na pierdoły zrobili by w końcu przejazd na te ich jeziorka -czasem jak jest zamknięty to mam wrażenie że pociąg z łukowa ruszył soi się 15 minut.Łuków poradził sobie sobie Z przejazdem a stare kino będą remontować gdzie zapewne koszt naprawy przewyższy postawienie nowego -taka to rada łapka w górę i do kasy .
  autor: jurek -ogórek

  (4 stycznia 2021 23:14)
  Kto krytykuje? Stabilny i długotrwałym rozwój.
  autor: gość

  (4 stycznia 2021 18:49)
  Stok narciarski to porażka. Tu pełna zgoda. Ale czepiania się do remontu kina to ja już kompletnie nie rozumiem. Jak by tak jeszcze z rok tą salę zostawić to ludzie by tam musieli na podłodze siedzieć, bo by się fotele porozpadały. Przecież to nie było remontowane od czasu oddania do użytku. A z pałacem to co szanowni krytycy chcieliby zrobić? Zostawić go tak jak jest żeby też się rozpadł za parę lat?
  autor: gość

  (4 stycznia 2021 16:19)
  I ten bayer full ładuje kase we wszystkie głupoty, bo nie da się tego inaczej określić a przejazd kolejowy na Partyzantów - LEŻY NA ŁOPATKACH !!! Gdzie radni z tamtych okręgów wyborczych ? A przepraszam oni są po to żeby podnieść rękę i nacisnąć przycisk na "TAK", tylko tyle umią i pewnie im się to opałca.
  autor: gość

  (4 stycznia 2021 11:50)
  Jaki dlug .A kto tam nad czymkolwiek panuje.Co mədrzejszych wygryzli . Zostal tylko bayer full.
  autor: gość

  (4 stycznia 2021 11:34)
  Jezu.. u nas to jest masakra. Robią coś - źle, nie robią jeszcze gorzej.
  autor: gość

  (4 stycznia 2021 10:58)
  To ile w sumie mamy już długu ??? W na stoki , skocznie, skateparki i inne guano przynoszące tylko straty.
  autor: hmmm

  (4 stycznia 2021 10:24)
  Sukces
  To ci Burmistrz, z kalendarzem inwestycyjnym na 2023 rok. Płacę 500 zł za zdjęcie z uroczystego podpisu umowy kredytowej z BS na 2,1 milion.
  autor: Jankes

  (4 stycznia 2021 10:22)
  Sukces Kota.
  Place 500 zł za zdjecie uroczystego podpisu umowy kredytowej na ponad 2.1 milona złotych z BS
  autor: Janek

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny