Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Międzyrzec na szlaku Via Carpatia

19 kwietnia 2019 11:48 | autor: redakcja

26 kwietnia (piątek) w Urzędzie Miasta odbędą się konsultacje w sprawie budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku od Lubartowa do granicy powiatu łosickiego. Eksperci przedstawią wstępne założenia projektu, przede wszystkim te dotyczące miasta i gminy Międzyrzec Podlaski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 w sali konferencyjnej przy ul. Pocztowej 8 (I piętro). Odpowiedzi na pytania dotyczące budowy S19 udzielą przedstawiciele firmy Transprojekt – Warszawa, działający w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Zainteresowani z rozwiązaniami projektowymi mogą zapoznać się już wcześniej w Urzędzie Miasta.

Podobne spotkanie organizowane jest w gminie Międzyrzec Podlaski. Tam eksperci spotkają się z mieszkańcami w tym samy m dniu – 26 kwietnia. Spotkanie odbędzie się w Wysokim (ul. Rudnicka 36). Rozpoczęcie o godz. 15.

Budowa S19 to ważna inwestycja. Trasa ta jest ważną częścią polskiego fragmentu szlaku Via Carpatia - kluczowego korytarza transportowego łączącego Europę Północną i Południową. Za tym projektem stoją rządy Polski, Bułgarii, Litwy, Rumunii, Słowacji, Węgier, wspierane przez Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Turcję, Ukrainę i Czechy.

Obecnie odcinki S19 Lublin – Lubartów – Białystok – Knyszyn znajdują się na etapie prac przygotowawczych związanych z opracowaniem niezbędnej dokumentacji i uzyskaniem decyzji administracyjnych. Na trasie drogi ekspresowej S19 znajduje się obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego.

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (4 maja 2019 20:05)
  Poprawka do poniższego
  TRZY były zniszczone , dwie zaginione. Razem pięć.
  autor: ad-en

  (4 maja 2019 19:40)
  Lokalny patriotyzm gospodarczy
  przybiera w naszym mieście twarz błazna i zlodzieja. W ciągu krótkiego czasu jednej osobie zaginęły na poczcie dwie przesyłki nierejestrowane , natomiast dwie inne (od innych przewozników) dotarły kompletnie zniszczone. Jakiś głupek , jak widać ,zabezpiecza zarówno magazyny dostawcy , jaki i dociera do kierowców , i do listonoszy. Sprzedający , pod egidą Allegro , zachowują się bez zarzutu i zwracają pieniądze...Na szczęście wierzą klientom.
  autor: ad-en

  (2 maja 2019 09:16)
  Via Carpatia to nie jest , ale ulica Mydlarska i Pan
  ...i Pan Pan Paweł Słonecki - kwiaciarz , który utrudnia dotarcie do sklepu PSS "Społem" po chleb , a jak już się uda , to powrót z zakupem do domu. Burek (przepraszamy pieski) wchodzi pod nogi lub "atakuje" z boku , zmuszajac do zatrzymania sie , spowolnienia lub zawrócenia. Podejrzewam , że jednym z celów jest obniżenie obrotów jednej z najstarszych międzyrzeckich firm (PSS własnie).
  autor: do budy chamie

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny