Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11.0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Międzyrzec pamięta!

22 listopada 2023 22:40 | autor: redakcja
XXVIII Marsz–Patrol szlakiem „Krwawych dni Międzyrzeca” (fot. Międzyrzec Info)

16 listopada międzyrzeczanie zebrali się przy pomniku Bohaterów Miasta, aby uczcić pamięć o poległych i pomordowanych podczas Krwawych Dni Międzyrzeca.

To już 105 rocznica tych wydarzeń. Od blisko 30 lat upamiętnia je Marsz – Patrol, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

>>>> XXVIII Marsz Patrol <<<<

Podobnie jak w minionych latach przy pomniku Bohaterów Miasta odbył się apel poległych, a delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze.

W uroczystości uczestniczyli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz dyrektor bialskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Bogusz. Władze miasta reprezentował zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

W 1918 roku Niemcy zabili stacjonujących w Międzyrzecu żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej, po czym przez kilka dni terroryzowali miasto, mordując bezbronnych mieszkańców.

- Wydarzenia znane pod nazwą Krwawych Dni Międzyrzeca pokazały bezmiar barbarzyństwa niemieckich okupantów. Niemcy tutaj dokonali masakry ludności, która domagała się, żeby również ich miasto było wolne i należało do odradzającego się państwa polskiego - mówił wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (25 listopada 2023 09:00)
  Nic dziwnego że się pchają, zobacz raczej jakie mamy zidiociale społeczeństwo,które najpierw do Parlamentu europejskiego teraz do naszego wybrało kolaborantów, sprzedawczyków i starych sekretarzy PZPR.
  autor: gość

  (24 listopada 2023 19:04)
  Świnie na niemieckim żołdzie właśnie pchają się do koryt.
  autor: gość

  (24 listopada 2023 18:57)
  Jacku to już w poniedziałek na wiejską pan doktor czeka.
  autor: gość

  (24 listopada 2023 18:25)
  Takie tam
  Powiem jedno. Bardzo Cię żałuje, ale urojenia można leczyć. Zdrówka życzę.
  autor: Jacek

  (24 listopada 2023 18:06)
  Niemcy za wszelką cenę chcą wprowadzić Euro i przejąć polskie zasoby złota z NBP i przewieźć do Frankfurtu, nie mało bo to jest 314 ton. Dlatego szczuje się na Prof. Glapińskiego i wymyśla niestworzone historie bo ten się nie zgadza. Podobnie z Obajtkiem, bo ORLEN za silny i konkurencyjny dla Niemcow. PO lemingi to łykają.
  autor: gość

  (24 listopada 2023 18:02)
  Takie tam
  Ciekaw jestem, co taki pisior powie, jak zobaczy w TVP (na dniach z reżimowej TVPIS zrobi się publiczna), że jego wspaniały PIS niczym innym się nie zajmował jak tylko przekręty, złodziejstwo i inne niegodziwości. Ciekawe czy taki pisior cokolwiek zrozumie, szczerze mówiąc wątpie....
  autor: Jacek

  (24 listopada 2023 14:49)
  Zawsze warto przypominać, że to Niemcy sponsorują tuskową ferajnę.
  autor: gość

  (24 listopada 2023 10:21)
  He
  3 razy wymieniasz w swoim poście pis a później gadasz coś o sponsorowaniu :D
  autor: Xoxo

  (23 listopada 2023 18:45)
  Dziękuję Panu Nauczycielowi za organizację. Dziękuję Pani dyrektor z PiS za udział i oddanie hołdu. Dziękuje zastępcy Wojewody z PiS, za obecność, oddanie hołdu i szacunku. Dziękuje działaczom PiS za oddanie hołdu, harcerzom i harcerkom. A nieobecnych proszę o zastanowienie się co jest ważniejsze - hołd poległym, czy marsze sponsorowane.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny