Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Nowe książki w bibliotece

22 lipca 2022 09:27 | autor: redakcja

Księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej zwiększa się o nowe książki w językach polskim i ukraińskim. Wszystko to dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja i Wydawnictwem Insignis.

Międzyrzecka biblioteka otrzymała dotację w wysokości 10 756 złotych dzięki udziałowi w programie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Bibliotekę Narodową. Pozyskane pieniądze pozwolą uzupełnić biblioteczne zbiory o nowości wydawnicze.

Biblioteka pozyskała również książki dla ukraińskich dzieci, które znalazły w naszym mieście schronienie przed wojną. Część tytułów pozyskano bezpłatnie dzięki współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja i Wydawnictwem Insignis. Pozostałe biblioteka zakupiła z własnych środków . Każde dziecko z Ukrainy, które przyjdzie wypożyczyć bajki czy opowiadania, może też liczyć na prezent w postaci książki "що вибираєщ?” od Wydawnictwa Insignis.

Niebawem oferta międzyrzeckiej biblioteki powiększy się o możliwość wypożyczania gier planszowych. Dostępnych będzie prawie 200 tytułów. Obecnie trwają prace nad regulaminem wypożyczania planszówek.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny