Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9°C
Kontakt

Nowi kapłani w Międzyrzecu

30 czerwca 2015 13:48 | autor: redakcja
W Drelowie parafianie pożegnali ks. Marka Weresę (fot. parafia Drelów)

Tak jak co roku z początkiem lipca kuria diecezjalna w Siedlcach zapowiedziała pierwszą turę zmian personalnych w parafiach. W Międzyrzecu Podlaskim największe zmiany nastąpią w parafii św. Józefa.

W niedzielę, 28 czerwca, w kościele św. Józefa sprawowano Eucharystię dziękczynną za posługę w parafii dwóch księży wikariuszy i proboszcza ks. prałata Tadeusza Karwowskiego, który po 9-letniej posłudze w Międzyrzecu przechodzi na księżowską emeryturę.

Podczas niedzielnej sumy ks. prałat poinformował, że pozostaje w parafii jako ksiądz emeryt i będzie w miarę swoich sił jeszcze pracował. - Wszystkim wam drodzy parafianie składam serdeczne podziękowania. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie okazane dobro, wzmocni waszą miłość i obdarzy zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami. Za wszystko Bóg zapłać – dziękował ks. Karwowski.

REKLAMA

We wtorek, 30 czerwca, o godz. 18 w kościele św. Józefa księża seniorzy i proboszczowie międzyrzeckich parafii odprawią mszę św. dziękczynną w intencji ks. Karwowskiego.

Z parafii św. Józefa odchodzą także wikariusze. Ks. Piotr Osiński został mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, a ks. Grzegorz Wojdat - wikariuszem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Odchodzący kapłani żegnani są także w innych parafiach. Z międzyrzecką parafią św. Mikołaja rozstaje się ks. kan. Krzysztof Hapon, który został mianowany proboszczem parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Poizdowie (gmina Kock). Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie opuszcza natomiast ks. Marek Weresa, który został skierowany na studia dziennikarskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W Drelowie ks. Weresę zastąpi ks. Sebastian Mućka, neoprezbiter. Nowym wikariuszem w parafii św. Mikołaja będzie ks. Krzysztof Węgrzynek, który dotychczas sprawował posługę wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Wildze (powiat garwoliński).

Nowym proboszczem w parafii św. Józefa będzie ks. Krzysztof Pawłowski, który do Międzyrzeca przychodzi z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach. Pomagać mu będzie dwóch księży seniorów (ks. infułat Korszniewicz oraz ks. kanonik Karwowski) oraz dwóch nowych wukariuszy. Z parafii Opatrzności Bożej w Parczewie do Międzyrzeca przeprowadzi się ks. Krzysztof Korolczuk, natomiast z parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej przybędzie ks. Paweł Zazuniak.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny