Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11.0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

O siedemnastej zawyją syreny

1 sierpnia 2023 09:57 | autor: redakcja

We wtorek 1 sierpnia o godz. 17 na 60 sekund uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Tak będzie w całym kraju. Syreny zawyją, aby przypomnieć nam o 79 rocznicy Powstania Warszawskiego. O godz. 18 w kościele św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny i powstańców. Z intencją wystąpił zarząd miejski Prawa i Sprawiedliwości. Po eucharystii zebrani złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem Golgoty Wschodu na przykościelnym placu oraz pomnikiem Armii Krajowej na ulicy Warszawskiej.

31 lipca podczas uroczystości na Placu Krasińskich, które rozpoczęły tegoroczne obchody, prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że Powstanie Warszawskie było jedynym w swoim rodzaju zrywem. – Nigdy wcześniej i nigdy potem nie doszło do takiego powstania miejskiego – zauważył. Dodał też, że nie powinno być ono tylko ważnym wydarzeniem w historii, ale również stanowić lekcję tego, jak należy dbać o ojczyznę, „aby trwała i przetrwała”.

Prezydent podziękował wszystkim, którzy rozumieją odpowiedzialność, jaką niesie za sobą dziedzictwo powstania. Nawiązał też do obecnych zabiegów zbrojeniowych w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę: „Na tym rzecz polega – by być na tyle silnym, by nie musieć walczyć”.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny