Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
28.4°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

"Płasko i przestrzennie" w Rogoźnicy

16 maja 2024 10:49 | autor: red.Mi

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy realizuje zajęcia projektowe z matematyki dla uczniów klasy III, które mają na celu kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz poznanie praktycznego wymiaru geometrii.

Na realizację tych zajęć oraz zakup potrzebnych pomocy matematycznych placowka pozyskała dotację z Fundacji mBanku (jako jedna z nielicznych szkół z naszego terenu). Uczniowie poprzez zabawę oswajają się z pojęciami geometrycznymi, kształtują wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia te stanowią doskonałą okazję do zgłębiania w prosty sposób pojęć matematycznych (geometrycznych), poświęcone są prostokątowi oraz prostopadłościanowi.

Do przybliżenia własności tych figur posłużyły pomoce matematyczne zakupione z pozyskanych funduszy. Trzecioklasiści mieli już okazję pracować z geoplanem, różnego rodzaju klockami, np. tworząc przestrzenne budowle według ich cienia ukazanego na karcie w trzech rzutach, mozaikami (układając parkietaż). Ćwiczyli również koncentrację oraz wiarę we własne możliwości wykonując samodzielnie z papieru modele sześcianów i prostopadłościanów.

REKLAMA

W ramach tych zajęć zorganizowano dla uczniów dwa konkursy plastyczny i na najpiękniejszy wierszyk o prostokącie. Nagrody również zakupione zostały z pozyskanych środków.

fot. SP w Rogoźnicy

REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny