Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6°C
Kontakt
gmina Drelów

Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych - zaproszenie

7 kwietnia 2021 17:04 | autor: Anna Ostapiuk
X Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)

Już wkrótce na drelowskiej scenie po raz kolejny odbędą się powiatowe eliminacje, w których wystąpią kapele i śpiewacy ludowi reprezentujący powiat bialski. Artyści powalczą o występ na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jak zapowiada Gminne Centrum Kultury w Drelowie, które od wielu lat jest organizatorem powiatowych eliminacji, wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia o godz. 13:00, jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna i związane z nią restrykcje.

Przegląd prowadzony jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej i Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie, a w jego trakcie na scenie prezentują swój dorobek artystyczny kapele i śpiewacy ludowi z powiatu bialskiego. Tradycyjnym śpiewem i muzyką rywalizują o możliwość wzięcia udziału w festiwalach ogólnopolskich.

W roku ubiegłym podczas 54. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym utalentowany i wielokrotnie nagradzany skrzypek Zdzisław Marczuk z Zakalinek (gm. Konstantynów) został uhonorowany Basztą, nagrodą główną w kategorii solistów instrumentalistów, której towarzyszy nagroda pieniężna w wysokości 2 tys. złotych. W kategorii zespołów śpiewaczych Zespół „Na swojską nutę” z Zahorowa (gm. Piszczac) wywalczył III miejsce.

W 54. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej III miejsce wyśpiewała reprezentantka gminy Drelów solistka Angelika Magier z Szóstki ( więcej ⇒ Sabałowe bajania na drelowską nutę ), natomiast w kategorii śpiewu grupowego również na III miejscu uplasowała się męska grupa śpiewacza Zespołu „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa (gm. Janów Podlaski).

Sabałowe Bajania zaplanowano na 4-8 sierpnia 2021 r. Termin przeglądu wojewódzkiego nie został jeszcze podany.

Dodaj swój komentarz:
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny