Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11.0°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Seniorzy bawili się na balu w Strzakłach

10 lutego 2024 15:43 | autor: red.Mi
Bal karnawałowy dla seniorów w Strzakłach (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

Nie po raz pierwszy Gmina Międzyrzec Podlaski udowodniła, że seniorzy to bardzo ważna i ceniona część gminnej społeczności. Wskazują na to liczne inicjatywy i imprezy, z których ostatnia odbyła się w Strzakłach. W nowo powstałym Centrum Aktywności i Integracji Społecznej odbył się bal karnawałowy, w którym wzięło udział blisko 140 seniorów.

Organizacji "Balu karnawałowego dla seniorów" w Strzakłach podjęli się wspólnie Gmina Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury oraz Międzyrzecka Spółdzielnia Socjalna RAZEM pod kierownictwem Elżbiety Chodzińskiej, która zadbała o smaczny poczęstunek. Do tańca przygrywała kapela Retro. Gmina mogła liczyć na wsparcie sponsorów: Zakładów Mięsnych „Karol” w Strzakłach oraz Zakładu Wyrobów Wędliniarskich Wysokie s.c.

Przybyłych na wydarzenie powitał wójt Krzysztof Adamowicz. Włodarz nie krył satysfakcji ze świetnie przygotowanej imprezy i tak licznej aktywności samych seniorów, którzy nie tylko z chęcią wzięli udział w balu, ale też bawili się wspólnie przez długie godziny. Spotkanie było okazją do integracji, co doskonale wpisuje się w ideę utworzenia w Strzakłach nowego obiektu.

Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach powstało w 2023 r. jako obiekt wielofunkcyjny. Posiada sale szkoleniowe, przeznaczone również na działalność kulturalną. W planach m.in. warsztaty komputerowe czy tkackie. Jest w nim również obszerne zaplecze kuchenne, które ma być wykorzystywane zarówno do celów cateringowych, jak i - co istotne - przejmie gminne kuchnie świadcząc obsługę szkół i przedszkoli. W budynku wygospodarowano pokoje hotelowe na 21 osób, są garaże i pomieszczenia na niezbędne sprzęty. Na zewnątrz powstał zadaszowy amfiteatr, siłownia zewnętrzna, wiata z grillem i miejsce na ognisko. Są również miejsca parkingowe.

Bal karnawałowy odbył się 27 stycznia. Obszerną galerię zdjęć można przejrzeć w mediach społecznościowych GOK Międzyrzec Podlaski.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny