Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Spotkanie wigilijne w Rudnikach

25 grudnia 2016 10:22 | autor: Renata Kurenda (SP w Rudnikach)
Wigilia w Szkole Podstawowej w Rudnikach (fot. R. Kurenda - SP w Rudnikach)
Wigilia w Szkole Podstawowej w Rudnikach (fot. R. Kurenda - SP w Rudnikach)
Wigilia w Szkole Podstawowej w Rudnikach (fot. R. Kurenda - SP w Rudnikach)
Wigilia w Szkole Podstawowej w Rudnikach (fot. R. Kurenda - SP w Rudnikach)

Betlejem- to my sami – taki tytuł nosiły jasełka wystawione przez uczniów klasy IV podczas szkolnej Wigilii w Szkole Podstawowej w Rudnikach.

Z roku na rok Wigilia w Szkole w Rudnikach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym dniu spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Podobnie jak w latach ubiegłych placówkę odwiedzili również radni, sołtysi wsi, przedstawiciel nadleśnictwa oraz starosta bialski Mariusz Filipiuk.

W części artystycznej uczniowie klasy czwartej pod opieką Renaty Kurendy zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Obok Maryi i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów.

Po odczytaniu ewangelii przez ks. Krzysztofa Korolczuka, wszyscy obecni złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnej wieczerzy przygotowanej przez Radę Rodziców. W nastrój świąt Bożego Narodzenia wpeowadziły zebranych kolędy i pastorałki zaśpiewane przez uczniów poszczególnych klas. Najwięcej braw, jak zawsze, otrzymały dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy „0”. Zebrani spędzili wspólne chwile pełne uroku i radości.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Rudnikach życzą wszystkim, aby święta przyniosły wiele radości - wspólnie spędzonego czasu, rodzinnej atmosfery, miłości i wzajemnego zrozumienia.

Dodaj swój komentarz:
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny