Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Spotkanie z najnowszą historią

15 marca 2012 09:01 | autor: Redakcja

TPN oraz NSZZ Solidarność zapraszają do kina Sława na konferencję poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

Konferencja „Żołnierze wyklęci – konspiracja poakowska po 1944 roku na terenie powiatu bialskiego” odbędzie się w piątek, 16 marca, w kinie Sława. Rozpoczęcie o godz. 13. Organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz miejski oddział NSZZ Solidarność.

Wśród zaproszonych gości jest m.in. Mariusz Bechta, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Ten pochodzący z Białej Podlaskiej historyk od wielu lat odkurza zapomniane półki ze zwojami manuskryptów w archiwach i zbiorach prywatnych. Jest autorem kilku książek poświęconych dziejom najnowszym Polski, m.in. "... między Bolszewią a Niemcami. Konspiracja polityczna i wojskowa Polskiego Obozu Narodowego na Podlasiu w latach 1939-1952".

Do Międzyrzeca zawita także Andrzej Wereszko – syn mjr. Aleksandra Wereszki „Rocha”, oficera Wojska Polskiego, komendanta Rejonu VII AK Obwodu Biała Podlaska, a następnie Podobwodu Międzyrzec Podlaski Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Trzeciego z gości przedstawiać specjalnie nie trzeba, to bowiem wywodzący się z Międzyrzeca, znany regionalista Szczepan Kalinowski.

Konferencję, podczas której nie zabraknie pokazów multimedialnych, poprowadzi prezes TPN Ryszard Turyk.

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (16 marca 2012 10:23)
  Dlaczego taki fatalny termin, a raczej godziny konferencji? Chętnie bym przyszedł i posłuchał ale w piątek o godzinie 13, to się jeszcze pracuje, o czym organizatorzy widać zapomnieli !!!
  autor: gość

  (16 marca 2012 10:20)
  Szykują się do egzekucji zdrajców, z wierzchu zielonych, a w środku czerwonych...
  autor: gość

  (15 marca 2012 14:16)
  Widać, że chłopaki szykują się na walkę z szajką Kapłana.
  autor: we

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny