Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Świąteczna pomoc

6 grudnia 2013 21:09 | autor: red.
Wolontariuszki z Caritas czekają na ofiarnych międzyrzeczan.

W dniach 6-7 grudnia wolontariusze ze szkolnych kół Caritas zbierają w międzyrzeckich marketach żywność, która trafi w paczkach do najuboższych rodzin. To nie jedyna dobroczynna akcja organizowana przed Bożym Narodzeniem w Międzyrzecu.

Przez cały listopad wolontariusze szkolnego koła Caritas działającego przy ZPO nr 3 w Międzyrzecu prowadzili Akcję Mikołajkową, która polegała na zbiórce słodyczy dla dzieci z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W Liceum Ogólnokształcącym grupa Narodowy Międzyrzec przeprowadziła akcję "Paczka dla kombatanta". W ramach pomocy dla bohaterów, którzy walczyli za naszą Ojczyznę, a obecnie mieszkają poza granicami naszego kraju, zebrano trzy kartony produktów spożywczych i jeden karton środków czystości. Młodzież darowała także ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne.

Trzynastu wolontariuszy z Międzyrzeca i okolic zainspirowanych przez siostrę Tomaszę z Zespołu Szkół Ekonomicznych włączyło się do akcji „Szlachetna paczka”. W dniach 7-8 grudnia w ZSE przy ulicy 3 Maja 40/42 czynny będzie magazyn przyjmujący dary dla wytypowanych rodzin potrzebujących pomocy z Międzyrzeca i okolic (w sobotę w godz. 8.30-18, w niedzielę w godz. 9-18).

Pomóc potrzebującym możemy także w inny, chyba możliwie najprostszy sposób, przy okazji uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Caritas już po raz dwudziesty organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w tym roku pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość!”. Polega ona na rozprowadzaniu przy naszych świątyniach świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód z akcji w naszej diecezji przeznaczony jest na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz na fundusz pomocowy dzieciom Afryki (10 gr. z każdej świecy). Cena świec to 5 zł za małe, 10 zł za średnie i 15 zł za duże. W 2012 roku w diecezji siedleckiej zakupiono 56 tys. świec.

Dodaj swój komentarz:
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny