Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Taki park ujrzymy jesienią

6 kwietnia 2018 21:28 | autor: redakcja
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)
Park Potockich 2018 - wizualizacja (fot. UM Międzyrzec Podlaski)

Prace przy rewitalizacji Parku Potockich zakończą się we wrześniu 2018 roku. Miasto zapłaci za nie ponad 5 mln zł. z czego ponad 2,2 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych. Wizualizacje ujawniają jakich efektów możemy się spodziewać. Warto zaznaczyć, że inwestycja ma przywrócić zabytkowy wygląd. Plany rewitalizacji oparto na ocalałym projekcie ogrodów pałacowych pochodzącym z XVIII wieku.

.

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (13 kwietnia 2018 12:46)
  Oprócz rodziców, to zgodnie z prawem policje i straż miejską. No i myślę, że władze miasta też. Po coś chyba jednak ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i narkomanii się uchwala.
  autor: qwerty

  (11 kwietnia 2018 15:06)
  a kogo to powinny najbardziej interesować "małolaty targające po kilka butelek w rękach"?
  autor: ja

  (11 kwietnia 2018 12:49)
  Masz rację, idąc dzisiaj brzegiem Krzny, na odcinku od galerii do małego mostku,naliczyłam kilkadziesiąt pustych butelek po alkoholu. To co się dzieje na promenadzie i nad brzegami rzeki, teraz jak zrobiło się cieplej, to jedno wielkie pijaństwo. I najciekawsze, że nikogo to nie interesuje, nawet te małolaty targające po kilka butelek w rękach.
  autor: gość

  (10 kwietnia 2018 19:41)
  Perły przed wieprze.
  Własciwie to tytuł wszystko wyjasnia. Nie dla nas przyroda, kultura i turystyka.Przyszła wiosna, idzie lato,a z nimi rozrywki nad rzeką aż strach tam pospacerować.Tak było, jest i będzie.Szkoda zmarnowanych pieniędzy.
  autor: Turysta.

  (9 kwietnia 2018 20:22)
  Jakie to ma znaczenie? Miedzyrzecki motloch i tsk obroci wszystko w pyl vide sadzawki przy promendazie. Zyj chwila!
  autor: mazzieh

  (9 kwietnia 2018 08:48)
  A ja mam pytanie. Czy ktoś policzył i zaplanował ile będzie kosztowało późniejsze utrzymanie tego parku (ogrodnik, koszenie, pielęgnacja i uzupełnianie roślin, oświetlenie itp.)? Czy zostanie to oddane przez wykonawcę i zostawione? Bo jakoś tak się w naszym mieście składa, że o tym, co jeden burmistrz zbudował, to następny zapomina i ta rzecz później niszczeje.
  autor: gość

  (8 kwietnia 2018 12:02)
  ziemia
  Ochrona Środowiska ani w międzyrzecu ani w Białej nie robi sobie nic z tego faktu że ta ziemia powinna być zutylizowana w sposób właściwy a nie wywożona po lasach łąkach i po naszych jeziorkach człowiek na którego działce na ul. Zahajkowska wykopuje się piach a w powstałą dziurę wsypuje się skażoną ziemie dostanie od kopiącej firmy sporo pieniędzy wody gruntowe będą zanieczyszczone a co za tym idzie i nasze jeziorka PROSIMY O POMOC WAS MIESZKAŃCY jeśli nie jest wam obojętne nasze środowisko
  autor: Mieszkaniec

  (8 kwietnia 2018 11:50)
  niby ładnie
  Wszystko cacy tylko oby nie było tak jak z sadzawkami przy promenadzie. Wykopano jeziorka na kształt naszego herbu, obsadzono drzewkami, postawiono ławki i kosze na śmieci. Było pięknie chociaż aby dostrzec herb trzeba by było wznieść się w powietrze. Obecnie drzewa wyłamane . ławki poniszczone i rozgrabione o betonowe kosze utopione w stawach. W których to oprócz wody jest pełno śmieci i butelek po piwie. A wszystko to pod okiem kamery monitoringu na słupie przy moście. Czy ten sam los czeka też park?
  autor: rzep

  (8 kwietnia 2018 11:12)
  Skoczni nie było i nie będzie.
  autor: Gość

  (8 kwietnia 2018 11:02)
  Wreszcie ludzie nie będę bali się chodzić przez park tylko będę udawać się tam z przyjemnością! Bardzo dobra inwestycja :)
  autor: M.

  (8 kwietnia 2018 10:32)
  Lipa, skoczni narciarskiej nie będzie
  autor: gość

  (8 kwietnia 2018 10:14)
  Po co 4 korty tenisowe. Wystarczyl by 1 plac zabaw pozadny i bylo by gdzie z dzieckiem wyjsc posiedziec. W Miedzyrzecu nie ma dla dzieci zadnych atrakcji
  autor: gość

  (8 kwietnia 2018 09:46)
  Park
  Już spartolili skwerek a teraz park.
  autor: Rurek

  (7 kwietnia 2018 18:57)
  Do Mieszkańca z 7 kwietnia 2018 ( 12:41:35 ). Wystarczy zadzwonić do Sanepidu lub do Ochrony Środowiska. Nie trzeba nawet podawać swoich personaliów. Proponuję od razu zadzwonić do Lublina. Od jesieni tego roku mieszkańcy Międzyrzeca ( i nie tylko ) będą podlegali masowym kontrolom jeśli chodzi o ogrzewanie budynków. O tym oczywiście partia rządząca nic na razie nie mówi. A tutaj taki pasztet. Kiedyś była afera z wysypaną ziemią z byłego ZREMB-u. Właściciel działki ( w tym miejscu stoi dzisiaj Biedronka i sklep tzw "chińczyk" ) miał "nie wąskie" problemy, gdyż wysypano tam ziemię z odlewni z ulicy Radzyńskiej. Stwierdzono wówczas, że w ziemi spod odlewni są duże ilości metali ciężkich. W pobliżu Biedronki na polach jest studnia głębinowa. Jest to tzw ujęcie awaryjne wody , takie na wypadek "w". W tej chwili nie eksploatowane, ale mogące zasilić całe miasto w wodę. Ciekawy jestem czy osoby wydające zezwolenie na budowę ubojni były poinformowane o skażeniu gruntu działki ? Pewnie nie, bo wszyscy tylko mówili i pisali o tych miejscach pracy.
  autor: gość

  (7 kwietnia 2018 14:10)
  Za takie pieniądze można zrobić o wiele więcej. A ta rewitalizacja dla mieszkańców--dla pijaczków pewnie, którzy tam siedzą, plują i rzucają pety. Teraz będą mieli elegancko i schludnie.
  autor: Mieszkaniec miasta

  (7 kwietnia 2018 12:55)
  5 milionów zł moje dziecko będzie biegać po trawie i chodniki za 5 mil. A mogło by bawić się na prawdziwym placu zabaw za tą kasę co mu podatnicy płacimy !!!
  autor: gość

  (7 kwietnia 2018 12:50)
  Do mieszkanca:prosze natychmiast zawiadomic odpowiednie sluzby.Przeciez to jest skazenie srodowiska
  autor: gosc

  (7 kwietnia 2018 12:46)
  Chodnik i trawa trochę biednie to wygląda no i ta bieżnia do biegania pod wejściem do pałacu?? Może ktoś dał tu trochę wyobraźni i czymś się zainspirował
  autor: Będę po tym chodził

  (7 kwietnia 2018 12:41)
  ziemia
  Proszę Państwa prosimy o pomoc w sprawie skażonej ziemi którą wywożą na nasze jeziorka i do lasu na zahajkowskiej koło rezerwatu ziemia pochodzi z dawnej bazy paliwowej jeśli ktoś ma chęć przekonać się jak ta ziemia śmierdzi to zapraszam kolo wieży na zahajkowskiej tam można to sprawdzić
  autor: Mieszkaniec

  (7 kwietnia 2018 08:29)
  Prawie jak u Hobbitów
  Cztery korty tenisowe z tyłu, mini stadion z bieżnią z przodu, a drzew tyle, że w puszczy takiej gęstwiny nie ma! W XVIII wieku było takie jajo przed pałacem? Nie sądzę.
  autor: Gościu

  (7 kwietnia 2018 07:43)
  gość
  Przepięknie. Brawo panie BURMISTRZU.
  autor: gość

  (7 kwietnia 2018 06:41)
  A smrod z ubojni nie bedzie przeszkadzal spacerom,bo to jakos niedaleko jest.
  autor: gosc

  (6 kwietnia 2018 23:24)
  Patrząc na komentarze przemówców, to nie dziwię się, że w Międzyrzecu taka stagnacja... Malkontenci narzekają... To właśnie ludzie tworzą miasto, a miasto jest dla ludzi. Warto to odnowić, zawsze może to turystów przyciągnąć. Są ludzie dla których spacer po parku jest lepszą rozrywką niż grill, piwo, disco polo... Albo ludzie się zmobilizują, zaczną zwracać uwagę na swoje otoczenie, albo to miasto zapadnie się. A ma wielki potencjał. Bardzo dobrze, że jest stok i teraz biorą się za park. Teraz tylko zrobić coś by mieć coś do zaoferowania młodym. Bo samym narzekaniem nie zmieni się nic.
  autor: Maciek

  (6 kwietnia 2018 21:42)
  A najlepiej nailepiej kolei placili
  autor: gość

  (6 kwietnia 2018 21:37)
  Jeden pan bral hajs za stok drug za park
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny