Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
3°C
Kontakt
Region

Trzy parafie powitają nowych proboszczów

26 czerwca 2021 13:46 | autor: redakcja
Ks. dr Dariusz Ostałowski zostanie nowym proboszczem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim

Biskup Kazimierz Gurda ogłosił zmiany personalne w parafiach w diecezji siedleckiej. Dotyczą one m.in. parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim, parafii św. Barbary w Dołdze oraz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach.

Ks. mgr Paweł Madaliński pożegna się z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim, aby objąć urząd proboszcza parafii Trójcy Świętej w Łosicach. Jego miejsce w międzyrzeckiej parafii zajmie ks. dr Dariusz Ostałowski, który ostatnio był wikariuszem w parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Dołhę opuści ks. mgr Leszek Przybyłowicz, który otrzymał biskupią nominację na urząd proboszcza parafii św. Brata Alberta w Łukowie. Nowym proboszczem parafii św. Barbary w Dołdze zostanie ks. mgr Mirosław Stańczuk, który pożegna się z parafią św. Sebastiana w Brzezinach.

Z parafią Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach rozstaje się ks. mgr Franciszek Klebaniuk, który zostanie proboszczem parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie. Na jego miejsce przyjdzie ks. mgr Jarosław Sawiuk, ostatnio wikariusz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Zmiany te nastąpią z dniem 1 lipca 2021 r.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny