Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

W „Jedynce” pracują z robotami

23 lutego 2021 09:29 | autor: redakcja/ZPO1

W Zespole Placówek Oświatowych Nr 1realizowany jest projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Podczas zajęć, które prowadzi Marcin Hołoweńko, uczniowie mają możliwość pracy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej, ukierunkowaną na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Dzięki realizacji wskazanych celów projekt ma wzmocnić u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania. Ma posłużyć także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłonić zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Szkoła zaprasza do udziału w zajęciach.

Dodaj swój komentarz:
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny