Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
4°C
Kontakt
gmina Drelów

Wygrali nowoczesną pracownię

12 stycznia 2021 11:06 | autor: Anna Ostapiuk/SP w Szóstce

W szkole podstawowej w Szóstce powstaje nowoczesna pracownia biologiczno - chemiczna. Laboratorium jest nagrodą za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie dla szkół, który zorganizowała firma Śnieżka.

Właśnie ruszyły prace nad stworzeniem pracowni, która będzie jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Szóstce w listopadzie wygrała ogólnopolski konkurs dla szkół pod hasłem „Koloratorium. Kolorowe Laboratoria”, zorganizowany przez FFiL Śnieżka SA. Główną nagrodą jest remont i wyposażenie sali w sprzęt laboratoryjny o wartości 30 000zł, z którego będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele placówki. - Wygrana w takim konkursie wymagała pracy nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Jesteśmy dumni z tego, że kolejny raz nasza szkoła zdobyła wartościową nagrodę na szczeblu ogólnopolskim - podkreśla Małgorzata Celińska , dyrektor SP w Szóstce.

Przypomnijmy, że placówka ma za sobą wygraną w jednym z poprzednich konkursów Śnieżki, czego efektem jest pełnowymiarowe boisko sportowe ⇒ Boisko . Tym razem szkoła walczyła o nową pracownię, która pozwoli wzbogacić proces edukacyjny. - Zasady konkursu były bardzo złożone. Aby wejść do finałowej 30-tki konieczne było przeprowadzanie i dokumentowanie różnych doświadczeń chemicznych, wykonywanie prac literackich oraz plastycznych z udziałem zdecydowanej większości uczniów klas starszych. Zadanie finałowe polegało na stworzeniu filmiku promującego grę planszową i to właśnie filmik przesądził o naszej wygranej - przybliża poszczególne etapy zmagań konkursowych Bożena Sławińska , nauczyciel matematyki i główny koordynator konkursu.Na uwagę zasługuje również fakt, że w tym samym konkursie Koloratorium jedną z głównym nagród indywidualnych wygrał szóstecki uczeń Miłosz Borkowicz ⇒ Wygrana w Koloratorium .

Na potrzeby konkursowe powstał film, za którego reżyserię odpowiada nauczyciel języka angielskiego Małgorzata Grudzińska . - W filmie wykorzystaliśmy własną, autorską muzykę i stworzyliśmy barwną, pracochłonną scenografię. Uroku całości dodali jednak nasi młodzi aktorzy. Myślę, że to oni skradli serca komisji konkursowej - wyjaśnia pedagog.

Nowe laboratorium to szczególny powód do dumy i radości dla całej szkolnej społeczności. Jak podkreślają zadowoleni uczniowie klasy VII, teraz jeszcze bardziej będą wyczekiwać powrotu do szkoły, bo będzie tam na nich czekała nowoczesna pracownia. Radość uczniów i większe możliwości rozwijania zainteresowań to największa nagroda w każdym konkursie.

Poniżej prezentujemy kilka ujęć ze zwycięskiego filmu, nadesłanych nam przez społeczność placówki. Nagranie można natomiast obejrzeć na kanale YouTube ⇒ Znajdź Stworka. Uratuj Miasto. Wejdź do gry.

__________________
Źródło: SP w Szóstce

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (14 stycznia 2021 10:07)
  Brawo!
  Wiele miejskich szkół może pozazdrościć takich osiągnięć. Gratulacje nauczycielom ora dyrekcji za kreatywność !!!
  autor: absolwent

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny