Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6°C
Kontakt

Zrobią drogę na Zasiadki

23 marca 2017 21:15 | autor: redakcja
Fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

Powiat bialski otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa na modernizację lokalnych dróg, w tym drogi powiatowej Międzyrzec Podlaski – Zasiadki.

Samorządy z woj. lubelskiego otrzymają w 2017 roku ponad 60 mln zł z budżetu państwa na dofinansowanie zadań związanych z budową i modernizacją dróg lokalnych. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie umów, w którym uczestniczył starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wręczyli samorządowcom umowy dotyczące udzielenia dotacji na realizację 55 zadań drogowych. W sumie przebudowa obejmie 150,6 km dróg na terenie województwa.

Na ostatecznej liście rankingowej o dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej znalazły się dwa wnioski z powiatu bialskiego. Pieniądze przyznano na przebudowę drogi powiatowej Zalesie -Krzyczew oraz przebudowa drogi powiatowej Międzyrzec Podlaski (ul. Drohicka) – Zasiadki – granica województwa (Huszlew) o długości 1,072 km. Łączna wartość obydwu projektów to ponad 4 mln zł.

Zakres robót na drodze Międzyrzec - Zasiadki obejmuje m.in. przebudowę przepustu pod jezdnią i zjazdami, ustawienie krawężników i obrzeży, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, budowę chodników, ścieżek rowerowych, zjazdów, poboczy, wykonanie zieleńców i oznakowania, budowę kanalizacji deszczowej.

Dodaj swój komentarz:
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (4 kwietnia 2017 07:41)
  cd
  NADAL NIE MA ODPOWIEDZI
  autor: X

  (31 marca 2017 14:03)
  Co za tytuł CD ??
  Redakcjo czekam na odpowiedz konkretną odnośnie informacji zawartych w artykule .
  autor: x

  (28 marca 2017 19:54)
  Co za tytuł ??
  Szanowna redakcji - jeżeli używasz tytułu " Zrobią drogę na Zasiadki " to do czegoś zobowiązuje (wiarygodność i rzetelność w przekazywaniu informacji ). Z treści artykułu jednoznacznie wynika że będzie remontowana cała odcinek do Zasiadek , któremu na marginesie juz dawno było potrzeba odnowy. We wpisie z 10:12 u goscia dobrze zorientowanego (jak by podpisywał i widział umowę ) wynika że tylko końcówka ul. Drohickiej doczeka się odnowy i za takie pieniądze ??? Proszę o dokładne dane .
  autor: x

  (27 marca 2017 10:12)
  W dokumentacji jest mowa o odcinku 1,072 km. Zakres robót obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze, przebudowa przepustu pod jezdnią i zjazdami, roboty ziemne pod warstwy konstrukcyjne, ustawienie krawężników i obrzeży, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, zjazdów, poboczy, wykonanie zieleńców, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, budowa kanalizacji deszczowej.
  autor: gość

  (27 marca 2017 07:44)
  Tylko ul. Drohicka nic wiecej
  autor: xXx

  (26 marca 2017 18:23)
  Długość taka !!
  przebudowa drogi powiatowej Międzyrzec Podlaski (ul. Drohicka) – Zasiadki – granica województwa (Huszlew) o długości 10,72 km.
  autor: x

  (26 marca 2017 13:36)
  Łączna wartość obydwu projektów to ponad 4 mln zł.
  autor: gość

  (25 marca 2017 23:37)
  1 km drogi lokalnej 4 mln zl, jeszcze lepiej niz cena obwodnicy z wiaduktami
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny